Tlačové správy

Nachádzate sa tu

Historicky prvý kurz unikátnej endoskopickej metódy v NOÚ 28. 03. 2019

Národný onkologický ústav sa stal dejiskom historicky prvého školenia jedinečnej endoskopickej metódy odstraňovania včasných nádorov v tráviacom trakte na Slovensku (tzv. ESD – endoskopická submukózna disekcia). Do tajov tejto špecifickej metódy svojich kolegov – gastroenterológov z Bratislavy, Nitry, Trenčína a Žiliny, zasvätil primár Gastroenterologického oddelenia NOÚ Boris Pekárek.

Najnovšie trendy v endoskopii na pôde NOÚ 15. 03. 2019

Vyše 100 špecialistov v oblasti endoskopie, šesť živých prenosov endoskopických zákrokov, najnovšie trendy v hodnotení a riešení nálezov v hrubom čreve, ako aj dôraz na prevenciu a skríning onkologických ochorení tráviaceho traktu. Tieto témy spája spoločný menovateľ - odborné podujatie „Vráblikov deň onkologickej gastroenterológie“. Na pôde NOÚ sa dnes uskutoční už dvadsiatykrát.

Gastroenterologickí špecialisti z NOÚ školili kolegov 16. 11. 2018

Lekári a sestry z Gastroenterologického oddelenia v Národnom onkologickom ústave v Bratislave sa dnes so svojimi kolegami podelili o cenné skúsenosti v oblasti endoskopie. Počas celodenného praktického školenia si lekári a sestry z rôznych oblastí Slovenska mohli vyskúšať endoskopické metódy a získať tak praktické skúsenosti v tejto zaujímavej oblasti medicíny.

Stránky