Tlačové správy

Nachádzate sa tu

Lekári NOÚ uskutočnili 1 500 transplantácií krvotvorných buniek 25. 07. 2018

Počas 26-ročnej existencie Transplantačnej jednotky - vysokošpecializovaného pracoviska Národného onkologického ústavu (NOÚ) uskutočnil tím odborníkov 1 500 transplantácií krvotvorných kmeňových buniek. Druhé najväčšie transplantačné pracovisko na Slovensku sa zameriava na transplantáciu krvotvorných buniek predovšetkým u pacientov s hematologickými malignitami, ako sú malígne lymfómy, akútne a chronické leukémie a mnohopočetný myelóm.

Oddelenie klinickej onkológie E prešlo kompletnou rekonštrukciou 04. 07. 2018

Pacienti v Národnom onkologickom ústave (NOÚ) v Bratislave majú od júna k dispozícii kompletne zrekonštruované priestory Oddelenia klinickej onkológie E (OKO E). Na pracovisku, ktoré primárne poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientom s nádorovými ochoreniami tráviaceho traktu, ročne hospitalizujú viac ako tisíc z nich.

Generálni riaditelia podpísali memorandum o spolupráci 22. 06. 2018

Generálni riaditelia Národného onkologického ústavu (NOÚ), Tomáš Alscher, Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) , Ladislav Kužela a Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) Mongi Msolly podpísali Memorandum o spolupráci národných ústavov.

Zlatý Biatec aj pre NOÚ 18. 03. 2016

Za Kliniku chirurgickej onkológiu prevzal ocenenie jej prednosta profesor Juraj Pechan.

Stránky