Otvorili sme moderné Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny

Nachádzate sa tu

02. 10. 2020
Rozsiahla rekonštrukcia zohľadnila bezpečnosť a zvýšila komfort pacientov aj zdravotníckeho personálu.

Národný onkologický ústav v Bratislave začiatkom októbra otvoril po dokončení finálnej fázy rekonštrukcie Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. V našom ústave sa nám podarilo zmodernizovať už takmer všetky lôžkové oddelenia. Som nesmierne rád, že k nim pribudlo aj pracovisko, ktoré poskytuje zdravotnú starostlivosť pri komplikovaných akútnych stavoch  u onkologických pacientov a po náročných operáciách monitoruje životne dôležité funkcie aj vďaka najmodernejšej monitorovacej technike. Rozsiahlou rekonštrukciou oddelenia sa nám opäť podarilo zvýšiť komfort pacientov hospitalizovaných v našom ústave a zvýšiť tak kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ uviedol generálny riaditeľ Národného onkologického ústavu Tomáš Alscher.

Pre hospitalizovaných pacientov je na zmodernizovanom oddelení k dispozícii celkovo 19 lôžok. 9 z nich je otvorených a ostatné majú podobu takzvaných izolačných boxov – 4 jednolôžkové, 1 dvojlôžkový a 1 štvorlôžkový. Samozrejmosťou sú moderné polohovateľné postele s antidekubitárnymi matracmi, multifunkčné osvetľovacie a monitorovacie rampy s prívodmi medicinálnych plynov, či veľkoplošné televízory. Na oddelení nechýba klimatizácia, moderný centrálny teleskopický pult so zázemím na sledovanie vitálnych funkcií pacientov a nový nábytok. „Prostredie, v ktorom sa pacienti liečia a zdravotníci plnia svoje poslanie, je nesmierne dôležitým aspektom celého liečebného procesu. Veľká vďaka patrí celému realizačnému tímu a zamestnancom oddelenia, ktorí spoločnými silami dotiahli túto modernizáciu do úspešného konca,“ povedal Alscher.

Finálna etapa prerábky OAIM zahŕňala okrem iného aj výmenu stropu, podlahy, okien, keramického obkladu, sociálnych zariadení a elektrických rozvodov. Na oddelení pribudla čistiaca miestnosť, prípravovňa infúznej liečby, denná miestnosť sestier a kuchynka pre personál. V lekárskej časti sa vymenili stropy, okná a podlaha. Ku skvalitneniu nemocničného prostredia nepochybne prispelo aj vymaľovanie celého oddelenia a tiež niekoľko nových teleskopických dverí.