Zrekonštruovali sme Oddelenie chirurgickej onkológie A

Nachádzate sa tu

22. 10. 2018
Naši pacienti majú od októbra k dispozícii kompletne zrekonštruované priestory Oddelenia chirurgickej onkológie A, ktoré poskytuje starostlivosť pre pacientov s nádorovými ochoreniami najmä hrubého čreva, konečníka, prsnej žľazy a kože.

Kompletnou obnovou prešli izby pre pacientov, vyšetrovne, lekárska izba, jedáleň, či infopult. Po rozsiahlej rekonštrukcii sa pre hospitalizovaných pacientov navýšil počet jednolôžkových izieb na 6,  z toho jedna je s bezbariérovým prístupom. K dispozícii je tiež 5 dvojlôžkových izieb a jedna trojlôžková izba. Izby sú vybavené polohovateľnými posteľami, multifunkčnými rampami, novým nábytkom a veľkoplošnými televízormi. Nové vymaľované priestory zdobia originálne veľkoplošné fotografie známeho slovenského fotografa Karola Kállaya.

Komplexne zrekonštruované priestory zvýšili komfort a bezpečnosť pacientov a rovnako aj zlepšili pracovné podmienky pre zamestnancov na tomto pracovisku.

Oddelenie chirurgickej onkológie A, ktoré je súčasťou Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ, najvyššieho onkochirurgického pracoviska na Slovensku, zabezpečuje  komplexnú ambulantnú a lôžkovú starostlivosť pre pacientov s nádorovými ochoreniami hrubého čreva, konečníka, prsnej žľazy a kože. Ročne hospitalizuje viac než 800 pacientov.