Špičkový gastroenterologický tím NOÚ sa podelil o skúsenosti s ďalšími odborníkmi

15.04.2024
Najnovšie trendy v endoskopii tenkého čreva na pôde NOÚ

110 špecialistov v oblasti endoskopie, znamenité prednášky, plodné diskusie, 10 živých prenosov priamo z endoskopických zákrokov, najnovšie trendy v endoskopickom hodnotení a liečbe neoplázií (pozn. novotvary, nádory) tenkého čreva. A špeciálny hosť, docent Ilja Tachecí, prezident Českej gastroenterologickej spoločnosti. Toto všetko priniesol už 23. ročník prestížneho podujatia „Vráblikov deň onkologickej gastroenterológie“ na pôde NOÚ. 

Prestížnu konferenciu 12. apríla otvoril primár Gastroenterologického oddelenia (GAE) Boris Pekárek a súčasne predseda Endoskopickej sekcie Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti v roli usporiadateľa a účastníkov tiež privítal Tomáš Alscher, riaditeľ NOÚ.

Úspešné zákroky pod drobnohľadom kamier viedli naši skúsení gastroenterológovia: primár Boris Pekárek, Andrej Orságh, Daniela Osuská, Juraj Letkovský a Ľuboš Žitňan za dôležitej asistencie sestier z GAE. Účastníci odbornej konferencie mali vytvorené skvelé podmienky na získanie nových poznatkov z autentického prostredia.

Vráblikov deň je zároveň poďakovaním a spomienkou na bývalého primára Gastroenterologického oddelenia NOÚ MUDr. Viktora Vráblika, ktorý bol inovátorom v gastroenterológii a ako prvý na Slovensku zaviedol metalický stent do pažeráka. 

Program podujatia nájdete tu.