Zlatý Biatec aj pre NOÚ

01.06.2021
Ocenenie získal profesor Pinďák, prednosta Kliniky chirurgickej onkológie

Na slávnostnom odovzdávaní prestížnych cien Zlatý Biatec 2020 bol 26. mája 2021 ocenený prof. MUDr. Daniel Pinďák, PhD., prednosta Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ. Náš kolega je tiež uznávaný chirurg, ktorý sa špecializuje najmä na karcinóm pankreasu, pričom do chirurgickej liečby zavádza najnovšie poznatky. Aj vďaka nemu je Klinika chirurgickej onkológie špičkovým pracoviskom v rámci celého Slovenska. Profesor Pinďák zároveň vzdeláva ďalšie generácie chirurgov.

Ocenenie si nesmierne vážim, je to mimoriadne uznanie práce celej Kliniky chirurgickej onkológie. Vďaka profesionálnemu a úžasnému tímu našich lekárov, sestier a celého zdravotníckeho personálu, ako aj vďaka dobrej spolupráci s manažmentom nemocnice, sa nám darilo aj počas náročného pandemického obdobia poskytovať našim pacientom kvalitnú zdravotnú starostlivosť“, zdôraznil čerstvý laureát.

Klinika chirurgickej onkológie SZU a NOÚ je najväčším onkochirurgickým pracoviskom na Slovensku, ktoré slúži ako i referenčné centrum pre riešenie najzložitejších prípadov z celej krajiny. Overuje nové liečebné postupy, zavádza ich do praxe, je tiež konzultačným pracoviskom v oblasti diagnostiky a onkochirurgickej liečby zhubných nádorov pre iné zdravotnícke zariadenia. Hospitalizáciu na 65-lôžkovej klinike podstúpi ročne približne 2 800 pacientov.

Ocenenie Zlatý Biatec, ktoré každoročne udeľuje Neformálne ekonomické fórum (NEF) - Hospodársky klub, je od svojho založenia v roku 1993 najvyššou poctou členov združenia za počiny hospodárstva, spoločenské, vedecké, školské, kultúrne, zdravotnícke a športové v SR, ale aj za príkladné konanie v záujme mierového života a pokroku v kvalite vzťahov medzi národmi a ich štátmi.

Na fotke je profesor Pinďák druhý sprava (autorka fotky E. Szombatová).