Zdravotní klauni navštívili aj nás

Nachádzate sa tu

01. 12. 2016
Priniesli smiech, dobrú náladu a energiu.

Posledný novembrový deň našich pacientov na Oddelení radiačnej onkológie navštívili zdravotní klauni. Tí zvyčajne rozveseľujú v nemocniciach deti, ale tradične na jeseň prichádzajú príjemne rozptýliť aj dospelých pacientov s programom „Kôš plný humoru“.
 
Naši pacienti v nemocničných izbách na chvíľu, ktorá patrila len im a zdravotným klaunom, celkom zabudli, že nie sú doma so svojimi blízkymi, priateľmi. Odzbrojujúci a láskavý humor klaunov Aničky a Pepana bol nádherným predvianočným darčekom v tomto adventnom čase. Za milú návštevu, spolupatričnosť a najmä smiech“: poďakovala Lenka Harmincová, staničná sestra z Oddelenia radiačnej onkológie, NOÚ.
 
Rozdávali nielen radosť, smiech a veselé pesničky ale aj špeciálne „koše plné humoru". Boli v nich - knihy, krížovky, hlavolamy a masážne loptičky, ktoré našich pacientov pobavia a spestria im pobyt v nemocnici.
 
Program „Kôš plný humoru“ je realizovaný raz za rok v piatich mestách po celom Slovensku. Pozitívne reakcie potvrdzujú, že humor zdravotných klaunov dokáže pomáhať aj dospelým pacientom, pretože im prináša radosť, povzbudenie a tým aj nové sily do boja s chorobou.
 
Projekt je realizovaný s podporou spoločnosti Siemens Healthineers. Občianske združenie ČERVENÝ NOS Clowndoctors funguje na Slovensku už 12 rokov. V súčasnosti v ňom pôsobí 58 profesionálnych zdravotných klaunov, ktorí prinášajú smiech deťom v nemocniciach, ale aj seniorom a dospelým pacientom po celom Slovensku.