Zachráň svoje prsia – zachrániš život!

14.10.2019
Ďakujeme pacientskej aliancii NIE RAKOVINE, že spolu s našimi špičkovými odborníkmi zvyšujú povedomie o závažnosti najčastejšieho onkologického ochorenia u žien, o karcinóme prsníka, ako aj o dôležitosti prevencie tak, aby sa toto ochorenie dokázalo zachytiť u pacientok čím skôr.

Dnes sa na pôde Národného onkologického ústavu uskutočnila tlačová konferencia venovaná kampani: Zachráň svoje prsia – zachrániš život! Dnes a po CELÝ RUŽOVÝ OKTÓBER pacientska organizácia NIE RAKOVINE spolu aj s našimi  lekármi, pacientkami, umelcami a športovcami upozorňuje, že vyše 30 000 Sloveniek, ktorým do života zasiahla RAKOVINA PRSNÍKA si vyžaduje viac pozornosti, starostlivosti i liečby, a toto ochorenie viac osvety.

„Som rád, že zástupcovia pacientskej aliancie spolu s našimi špičkovými lekármi šíria osvetu, aby vzbudili záujem o pravidelné mamografické prehliadky, podporili hľadanie nových spôsobov liečby a vyjadrili tak spolupatričnosť pacientkam a ich rodinám. Verím, že účasť na mamografickom vyšetrení sa zo súčasných necelých 22 percenta žien zvýši minimálne na trojnásobok. Preto apelujem na všetky mamy, sestry, dcéry, partnerky a priateľky, ale aj mužov v ich blízkosti, nepodceňujte pravidelnú prevenciu, môže Vám zachrániť zdravie, či dokonca život“, zdôraznil Tomáš Alscher, generálny riaditeľ NOÚ.

Symbolom pomoci pacientom s touto diagnózou sa stala ružová farba. Pripnite si spolu s nami ružové stužky na oblečenie alebo virtuálnu ružovú stužku k svojej profilovej fotografii na facebooku, pošlite ružové  odkazy „od srdca do srdca“. Na ružovo budú dnes žiariť aj Most SNP, vyhliadková veža UFO a Twin City Tower v Bratislave, Źupný dom v Trenčíne, Radnica Prešov a mnohé ďalšie dominanty v celej Európe.

 

Spíkri tlačovej konferencie:

Ing. Tomáš Alscher, MPH, generálny riaditeľ, NOÚ

MUDr. Mária Rečková,PhD., riaditeľka Národného onkologického inštitútu

MUDr. Alena Kallayová, rádiologička, OÚSA

MUDr. Miroslava Malejčíková, klinická onkologička, NOÚ

Patrik Herman, Jana Pifflová Španková, Bibiana Ondrejková, zakladatelia NIE RAKOVINE – Prsko TOUR

Viac informácií nájdete na: http://www.nierakovine.sk/