Praktické informácie v kocke

22.09.2021
Informačné letáky uľahčia hospitalizovaným a ambulantným pacientom nielen orientáciu v našom ústave

Dnes sme vydali aktualizovaný informačný leták o poskytovaní zdravotnej starostlivosti a prevádzke v našom ústave v elektronickej podobe. Naším cieľom je aj takýmto spôsobom  uľahčiť náročné obdobie našich pacientov počas onkologickej liečby. Pacient sa v letáku dozvie, aké doklady potrebuje pred prvou návštevou na ambulantné vyšetrenie, čo si má priniesť a čo ho čaká v deň hospitalizácie.

Prečíta si, ako sa môže zaradiť do elektronického rezervačného systému, t.j. do zoznamu pacientov, ktorí čakajú na odbery a vyšetrenie. Leták obsahuje informácie o verejnej lekárni, ubytovaní, parkovaní či prevádzke bufetu. Dozvie sa o darovaní krvných doštičiek, o sociálno-právnom ako aj nutričnom poradenstve pre pacientov, a tiež o kaplnke v našej nemocnici. V kocke získa prehľad kontaktov na jednotlivé ambulancie a informácie, kde nájde ambulancie a tiež lôžkové oddelenia v rámci celého ústavu.

Od prvého vydania letáku uplynul viac než rok a pol, za ten čas sa Špecializované ambulancie rozšírili o Kožnú ambulanciu IV., Ambulanciu klinickej psychológie  II., Neurologickú a tiež Neurochirurgickú ambulanciu. Onedlho budú letáky aj v printovej podobe, pacienti ich dostanú pri príjme na hospitalizáciu a tiež budú k dispozícii v jednotlivých čakárňach v rámci celého ústavu.  

Leták - Praktické informácie pre pacientov nájdete tu.