Ocenenie Srdce na dlani sme získali s našimi „bútľavými vŕbami“

Nachádzate sa tu

14. 12. 2016
Vďaka spoločnému projektu Dobrovoľníckej skupiny Vŕba a NOÚ

Spoločný projekt Dobrovoľníckej skupiny Vŕba a Národného onkologického ústavu získal v pondelok 12. decembra 2016 ocenenie „Srdce na dlani 2016“ na slávnostnom udeľovaní, ktoré zorganizovalo v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave, Bratislavské dobrovoľnícke centrum v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava.

Ide o nový dobrovoľnícky projekt v NOÚ,  ktorý po ročnej úspešnej spolupráci, tento rok rozšíril svoje dobrovoľnícke aktivity. V súčasnosti dobrovoľníci a dobrovoľníčky pôsobia v čakárňach pred ambulanciami NOÚ, kde ponúkajú kávu a čaj. Na lôžkových oddeleniach navštevujú pacientov, ktorí sa často cítia odlúčení od sveta a preto sa im dobrovoľníci snažia spestriť pobyt v zdravotníckom zariadení, čím zároveň spolupracujú na ich liečbe. Okrem rozhovorov ponúkajú pacientom možnosť zmysluplne stráviť spolu čas v rámci tvorivých klubov.  

Prestížne ocenenie prebral námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť NOÚ, docent Ľuboš Drgoňa spolu s programovou  koordinátorkou DS Vŕba Alžbetou Frimmerovou, ktorá vyslovila prianie, aby aj iné nemocnice boli otvorenejšie k spolupráci s dobrovoľníkmi, aby sa stali bežnou súčasťou všetkých nemocníc na Slovensku.

Slová uznania vyjadril tiež Doc. MUDr. Ľuboš Drgoňa, CSc., námestník pre zdravotnú starostlivosť, NOÚ: „Veľmi si vážim prácu dobrovoľníkov, sú dôležitou súčasťou pracovných tímov v nemocniciach, najmä tých onkologických. Po vyše ročnej spolupráci s dobrovoľníckou skupinou Vŕba v Národnom onkologickom ústave s radosťou vnímam, ako naši pacienti s otvorenou náručou prijímajú od dobrovoľníkov nielen teplý nápoj v našich čakárňach, možnosť porozprávať sa,  ale najmä ľudskú blízkosť,  ktorú potrebuje každý z nás“.

Prečítajte si viac tu