Nové opatrenie pred prvou hospitalizáciou v NOÚ od 27.4.

21.04.2020
Pacienti sa pred nástupom na prvú hospitalizáciu do NOÚ preukážu negatívnym výsledkom PCR testu na ochorenie COVID-19.

Naším prvoradým cieľom je chrániť pacientov, zdravotníkov a všetkých zamestnancov Národného onkologického ústavu. V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a na základe odporúčaní MZ SR sa pacienti budú musieť pred nástupom na prvú hospitalizáciu do NOÚ preukázať negatívnym výsledkom PCR testu na ochorenie nového koronavírusu COVID-19. Toto opatrenie sa týka pacientov, ktorí k nám prídu na prvú hospitalizáciu, to znamená, že pacienti, ktorí k nám prichádzajú na krátkodobé a pravidelné hospitalizácie (napr. trojdňová hospitalizácia každé tri týždne) nebudú musieť testovanie podstúpiť. Ak ide o akútne zhoršenie zdravotného stavu  a pacient musí nastúpiť na hospitalizáciu do NOÚ, vtedy toto opatrenie neplatí.

Výsledok testu nemôže byť starší ako 3 dni pred nástupom na hospitalizáciu. Táto povinnosť platí od od pondelka 27. apríla.

Pacientov, ktorých sa testovanie týka, bude kontaktovať ich ošetrujúci lekári s tým, že budú mať k dispozícii žiadosť na takéto testovanie.

Zoznam zriadených odberných miest na Slovensku na otestovanie COVID-19 odberom vzoriek výterom z nosa a hrdla nájdete tu: https://www.korona.gov.sk/poziadat-o-vysetrenie-na-covid-19/

Objednaný budete na odberové miesto najbližšie k miestu, na ktorom sa zdržiavate podľa údajov, ktorý vyplníte v kontaktom formulári. V prípade, že vo Vašej oblasti nie je zriadené odberové miesto a v prípade otázok telefonicky kontaktujte Vášho ošetrujúceho lekára v NOÚ.

Kontaktný formulár nájdete tu: https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php

V kontaktnom formulári, v časti „Iné dôležité informácie“ vyplňte prosím nasledovný text: „Pred nástupom na hospitalizáciu (uviesť termín hospitalizácie) do Národného onkologického ústavu v Bratislave potrebujem potvrdenie o negatívnom výsledku na ochorenie COVID 19.“