Medzinárodný deň sestier

Nachádzate sa tu

13. 05. 2019
Významný sviatok sme si radi pripomenuli aj v NOÚ

12. mája sa po celom svete slávi Medzinárodný deň sestier, ktorý je pripomienkou dňa narodenia zakladateľky moderného ošetrovateľstva Florence Nightingaleovej.

Milé sestry, laborantky, laboranti, techničky, technici, fyzioterapeutky, fyzioterapeuti, zdravotnícke asistentky, zdravotnícki asistenti, sanitárky a sanitári prajeme vám všetko najlepšie. Pracujete vo veľmi náročnej oblasti, práca v zdravotníctve, v medicíne, práca s pacientmi je poslaním. Viem, že ku každodenným povinnostiam pridávate úsmev, povzbudenie, a trpezlivosť, ktorú naši pacienti tak veľmi potrebujú“, týmito slovami ocenil obetavú prácu náš generálny riaditeľ Tomáš Alscher. K osobnej gratulácii na 34 pracoviskách NOÚ sa pridala aj Katarína Zanchetta, vedúca odboru ošetrovateľstva. Oslávenkyne a oslávenci dostali hrnček s poďakovaním a sladkú tortovú odmenu.

Ako to dnes ráno vyzeralo v našom ústave, mohli diváci vidieť v živom vstupe na RTVS  v Ranných správach: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14026/187470 (minutáž: 09:09).