Kôš plný humoru rozdával smiech v našom ústave

Nachádzate sa tu

05. 11. 2018
Dnes pacienti na Oddelení radiačnej onkológie privítali zdravotných klaunov. S príchodom ich láskavého humoru a typickými červenými nosmi dobrá nálada priam vtancovala na lôžkové oddelenie rádioterapie.

Úvodné rozpaky sa razom rozplynuli, keď pán doktor muzikoterapeut Dodo Cikaj a sestrička Lila naordinovali našim pacientom smiech, vtipné momenty a ľudské teplo v podobe úprimných a srdečných slov.

Priniesli tak prirodzenú a chytľavú pohodu, že sa mnohí pacienti nechali s ľahkosťou uniesť do ich sveta bezprostrednej fantázie, podmanivého spevu, sviežich zvukov gitary a ukulele. Nemocničné izby sa na chvíľu premenili na divadelné javisko, kam majú zakázaný vstup obavy a starosti.

Ďakujeme, že ste, že sa s nami delíte o Vaše veľké srdcia, milí Zdravotní klauni.

Projekt „Kôš plný humoru“ je realizovaný s podporou spoločnosti Siemens Healthineers. Občianske združenie ČERVENÝ NOS Clowndoctors funguje na Slovensku už 14 rokov. Dnes v ňom pôsobí 61 profesionálnych zdravotných klaunov a klauniek, ktorí prinášajú smiech deťom v nemocniciach, ale aj seniorom a dospelým pacientom po celom Slovensku. V súčasnosti sú profesionálni zdravotní klauni považovaní za účinnú súčasť liečebného procesu v nemocniciach po celom svete.