Klauniáda pre dospelých sa obnovila práve v našom ústave

04.11.2022
Energiu, smiech a dobrú náladu priniesli pacientom aj personálu

Tešíme sa, že včera našich pacientov navštívili zdravotnícki klauni "doktor Trúbka" a "sestrička Lila" z OZ Červený nos Clowndoctors. Svoju liečivú terapiu tentokrát dopriali pacientom na Oddeleniach klinickej onkológie E a G, ktorí sa radi a ochotne aspoň na chvíľu vymanili zo svojej neľahkej roly pacienta.

„Po trojročnej vynútenej odmlke našich hospitalizovaných pacientov opäť navštívili a rozveselili zdravotnícki klauni. V našom špecializovanom ústave sme presvedčení, že počas náročného liečebného obdobia majú láskavý humor a smiech svoje miesto aj na onkológii. Ďakujeme v mene našich pacientov“,  úprimne poďakoval riaditeľ NOÚ, Ing. Tomáš Alscher, MPH.

Mimoriadne uznanie tiež vyjadril námestník zdravotnej starostlivosti NOÚ, MUDr. Jozef Dolník, PhD., MPH: „Úsmevy na tvárach našich pacientov po návšteve zdravotných klaunov len potvrdzujú, že títo empatickí profesionáli sú nesmierne dôležití a právom považovaní za účinnú súčasť liečebného a ozdravného procesu v nemocniciach po celom svete“.

V novembri tiež rozjasnia deň v ďalších piatich nemocniciach po celom Slovensku. Viac o zmysluplnom projekte sa dozviete tu: https://www.cervenynos.sk/.../aj-dospeli-pacienti.../

Ďakujeme v mene našich pacientov, ďakujeme za vašu vľúdnu pozornosť, láskavý humor aj za pesničky na želanie.