Hľadáme nových dobrovoľníkov

Nachádzate sa tu

11. 01. 2017
Byť chorým nablízku

Už viac než rok sa stretávajú pacienti v našom ústave s dobrovoľníkmi z Dobrovoľníckej skupiny Vŕba,  ktorí bez nároku na odmenu ochotne venujú svoj voľný čas, energiu a vedomosti v prospech iných. Pacientom pomáhajú lepšie zvládnuť náročné čakanie na vyšetrenie, či terapiu.

Dobrovoľníci ponúkajú  našim pacientom nielen teplý nápoj v čakárňach, ale aj možnosť porozprávať sa. Na lôžkových oddeleniach navštevujú pacientov, ktorí sú dlhodobo odlúčení od svojich rodín, priateľov, či práce a preto sa im dobrovoľníci snažia spestriť pobyt v zdravotníckom zariadení, čím zároveň spolupracujú na ich liečbe. Okrem rozhovorov ponúkajú pacientom možnosť zmysluplne stráviť čas v rámci tvorivých klubov. Dobrovoľníci sú významnou súčasťou pracovných tímov v nemocniciach, najmä onkologických.

O túto zmysluplnú a užitočnú aktivitu sa zaujíma čoraz viac ľudí. Dobrovoľnícka skupina Vŕba opäť uvíta nových dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí sa budú venovať onkologickým pacientom. Tento rok sa koná nábor o niečo skôr, zvyčajne to býva dvakrát do roka – na jar a na jeseň.

Posledný nábor sa uskutočnil 30. januára 2017 o 17:30 h v Onkologickom ústave sv. Najbližší nábor bude na jeseň 2017.

Kontakty:

+421 948 100 539