Hľadáme darcov krvných doštičiek

Nachádzate sa tu

06. 04. 2016
Darujte krvné doštičky a zachránite život našim pacientom

Naši pacienti nutne potrebujú transfúzie krvných doštičiek raz denne počas 7 – 14 dní  na začiatku liečby alebo aj opakovane v jej ďalšom priebehu. Tie im chýbajú buď následkom onkologického ochorenia, alebo liečby, ktorá tvorbu doštičiek potláča.

Tento vzácny materiál môžeme skladovať iba 5 dní a  nedokážeme urobiť zásoby vopred. V našej databáze evidujeme približne 100 pravidelných darcov, ktorí nestačia pokrývať potreby všetkých našich pacientov. Prosím darujte krvné doštičky, staňte sa našimi novými darcami.

 

KTO MÖŽE DAROVAŤ?  

Zdraví jedinci  (ktorí neprekonali infekčnú žltačku, nemajú závažné ochorenie srdca, pľúc, pečene, obličiek, cukrovku a iné) vo veku 18-50  rokov, rodinní príslušníci pacientov ale aj ostatní.

VSTUPNÉ VYŠETRENIE PRED ODBEROM

Krvné testy nalačno, röntgen pľúc a EKG (ešte bez darovania) -  získate jedinečný benefit - preventívne vyšetrenia bez čakania.

KEDY A KDE?

V pracovných dňoch od 7:30 do 12:00 h na 1. poschodí, Oddelenie laboratórnej hematológie a transfúziológie NOÚ na Klenovej 1 v Bratislave.

ODBER

Odber na krvinkovom separátore trvá 1 hodinu, doštičky sa vám začnú obnovovať ihneď, do 72 hodín ich máte naspäť. Darovať doštičky môžete až 12 x ročne. V prípade potreby darovania doštičiek budete pravidelne kontaktovaní.

KEDY A KDE?

V pracovných dňoch od 7:00 do 14:00 po ľahkých raňajkách, na 1. poschodí, Oddelenie laboratórnej hematológie a transfúziológie NOÚ na Klenovej 1 v Bratislave.

VIAC INFORMÁCIÍ sa dozviete v našom letáčiku alebo na telefónnych číslach

+ 421 2 59 378 765 a + 421 2 59 378 162, e-mailom: lubica.malovcova@nou.sk, martina.hornackova@nou.sk, jan.gyarfas@nou.sk.