Eva Baďuríková ocenená Bielym srdcom

27.09.2021
Zaradila sa k laureátom v kategórií Sestra - manažér na republikovej úrovni

Naša kolegyňa, vedúca sestra na Klinike klinickej onkológie Eva Baďuríková získala významné ocenenie Biele srdce. Je symbolom starostlivosti, poznania a ľudskosti, ktoré napĺňa prácu a ducha ošetrovateľstva.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek ocenila Evu Baďuríková v kategórii Sestra - manažér na republikovej úrovni. Ako dlhoročná lektorka vyškolila veľa skvelých sestier a svoje cenné praktické skúsenosti z oblasti ošetrovateľstva odovzdáva aj na Lekárskej fakulte UK v Bratislave. Jej úsmev, prívetivosť a odhodlanosť často pramení práve z toho, že sa rada obklopuje múdrymi a pozitívnymi ľuďmi. V mene nášho ústavu laureátke Bieleho srdca na slávnostnom oceňovaní zagratulovala vedúca odboru ošetrovateľstva Katarína Zanchetta. Srdečne blahoželáme!

Ocenenie Biele srdce získalo 28 zdravotných sestier a jedna pôrodná asistentka. Na slávnostnom udeľovaní cien, ktoré sa konalo 24. septembra po záštitou prezidentky Zuzany Čaputovej, sa zúčastnil aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Ten sestrám a pôrodným asistentkám poďakoval za ich prácu, ktorá je v čase pandémie ešte náročnejšia.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek  toto ocenenie odovzdala už štrnásty krát sestrám a pôrodným asistentkám za ich významný prínos v ošetrovateľstve a pôrodnej asistencii a pôrodnej asistentke za mimoriadny celoživotný prínos. Komora toto ocenenie udeľuje v týchto kategóriách: sestra/ pôrodná asistentka – pedagóg, sestra/ pôrodná asistentka – manažér, sestra/ pôrodná asistentka v praxi, mimoriadne ocenenie.