Dnes odštartoval 55. ročník Bratislavských onkologických dní

Nachádzate sa tu

27. 09. 2018
Na kongrese onkológov je hlavnou témou kolorektálny karcinóm.

Bratislavské onkologické dni, odborné podujatie v oblasti onkológie s najdlhšou tradíciou na Slovensku, sa konajú v dňoch 27. – 28. septembra 2018 v Bratislave. Hlavnou témou tohto ročníka je kolorektálny karcinóm.

Karcinóm hrubého čreva a konečníka  je najčastejším onkologickým ochorením na Slovensku a spolu s Čechmi sa striedavo delíme o nelichotivé prvenstvo vo výskyte tejto diagnózy v Európe. V celosvetovom meradle sme dokonca prví na svete.

Ďalšie témy, ktoré odznejú na kongrese, sú neuroendokrinné nádory tráviaceho traktu, gastrointestinálne stromálne nádory a análny karcinóm.

Na kongrese onkológov vystúpi aj hlavný odborník MZ SR pre klinickú onkológiu prof. MUDr. Michal Mego, DrSc., ktorý je zároveň prednostom Kliniky klinickej onkológie SZU a NOÚ.  Bohaté zastúpenie ďalších odborníkov najmä v oblasti klinickej, chirurgickej a radiačnej onkológie z NOÚ aj v tomto ročníku Bratislavských onkologických dní prispeje ku každoročnej vysokej kvalite tohto dlhodobo uznávaného podujatia medzi odborníkmi.

Nad podujatím, ktoré organizuje Slovenská onkologická spoločnosť v spolupráci so Slovenskou chemoterapeutickou spoločnosťou a Slovenskou lekárskou spoločnosťou, prevzala záštitu ministerka zdravotníctva SR doc. MUDr. Andrea Kalavská, PhD.

V rámci Bratislavských onkologických dní  sa zajtra 28. septembra uskutoční 29. ročník celoslovenskej konferencie sestier pracujúcich v onkológii. Podujatie sa koná pod záštitou Sekcie sestier pracujúcich v onkológii Slovenskej spoločnosti sestier a pôrodných asistentiek Slovenskej lekárskej spoločnosti.