Vŕby podporujú už 20 rokov onkologických pacientov

18.04.2023
Výročie oslávili v našom ústave výnimočným koncertom

V pondelok 17. apríla s nami oslávili svojich 20 rokov členovia Dobrovoľníckej skupiny Vŕba spolu so svojou zakladateľkou Alžbetou Frimmerovou a garantkou Máriou Hatokovou. Tím vyškolených a pravidelne odborne supervizovaných dobrovoľníkov poskytuje pacientom laickú psychosociálnu podporu na profesionálnej úrovni. Naša jedáleň sa na chvíľu stala komorným miestom na narodeninovú oslavu s čerešničkou na torte v podobe koncertu obľúbených speváčok. Sima Magušinová, Zuzana Smatanová a Janais potešíli svojím spevom zdravotníkov, dobrovoľníkov a najmä našich pacientov.

Od roku 2015, teda už osem rokov, dobrovoľníci z DS Vŕba našim ambulantným pacientom ponúkajú teplé nápoje, sprevádzajú hospitalizovaných pacientov, umožňujú im kreatívne tráviť čas v tvorivých dielňach, vďaka dlhoročnej podpore Združenia priateľov NOÚ.

"Ste významnou súčasťou liečebného procesu v našej nemocnici. Poskytujete pacientom vítané rozptýlenie a dôležitý sociálny kontakt. Pomáhate im ľahšie zvládnuť náročné čakanie na vyšetrenie, či liečbu alebo spestriť čas na oddelení. Oceňujeme váš úprimný záujem o človeka, vašu ochotu počúvať", vyjadrili slová uznania riaditeľ NOÚ Tomáš Alscher, predseda Združenia priateľov NOÚ a primár OKO E Jozef Dolinský a tiež prednosta kliniky Stanislav Špánik z Onkologického ústavu S. Alžbety.
 
Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za ich zmysluplné poslanie. Srdečne gratulujeme k 20. výročiu Občianskemu združeniu Vŕby (od marca 2023 s novým názvom).

Autorky fotiek: Katarína Mistríková a Ľudmila Ježová

DS Vŕba | Dobrovoľnícka skupina Vŕba (dsvrba.sk)