Týždeň proti rakovine s výzvou „Spravme krok ku zdraviu”

Nachádzate sa tu

10. 10. 2016
Liga proti rakovine motivuje ľudí, aby viac času denne venovali najprirodzenejšiemu pohybu – chôdzi.

Liga proti rakovine motivuje ľudí, aby viac času denne venovali najprirodzenejšiemu pohybu  – chôdzi. Zdravý pohyb je jeden z dvanástich tipov, ako sa človek môže vyhnúť vzniku nádorového ochorenia. Na dôležitosť starostlivosti o svoje zdravie upozorňuje Liga proti rakovine v rámci tradičnej októbrovej preventívnej kampane „Týždeň proti rakovine“.
 
Tvárou kampane je aktuálny olympijský víťaz v rýchlej chôdzi – Matej Tóth, ktorý spolu s Ligou proti rakovine spoločne vyzvali Slovensko: „Prejdite spolu za mesiac toľko krokov ako Matej za rok.“ Ten urobí za jeden rok približne 10 miliónov krokov, čo nie je málo, no keď sa spojí celé Slovensko, môže sa podariť toto číslo prekonať. A každý človek zapojený do výzvy tak urobí niečo pre svoje zdravie.
Kampaň sprevádza aj niekoľko zaujímavých sprievodných podujatí pre onkologických pacientov – OnkOlympiáda v dňoch 14. až 16. októbra. Paralelne s OnkOlympiádou sa bude konať aj workshop pre študentov škôl, ktoré sú zapojené do Onkologickej výchovy Ligy proti rakovine.
 
Tretím sprievodným podujatím je tradičný piatkový Deň jabĺk, ktorý sa uskutoční 14. októbra. V Bratislave a v sídlach pobočiek Ligy proti rakovine na Slovensku budú dobrovoľníci rozdávať jablká ako symbol zdravej výživy, spolu s letákmi o prevencii a Európskom kódexe proti rakovine.
 
Viac informácií sa dozviete tu