Malé Vianoce na onkológii

Nachádzate sa tu

23. 12. 2014
Pacientov sme potešili vianočnými dobrotami

V predvianočný čas sme pre všetkých, ktorí musia náš ústav navštíviť aj pred sviatkami,  prichystali malé Vianoce. V jednej z najfrekventovanejších častí našej nemocnice, na prízemí vedľa ambulantného traktu Kliniky chirurgickej onkológie, sme deň pred Štedrým večerom pripravili malé pohostenie a občerstvenie.

„Chceme našim pacientom a ich rodinným príslušníkom aspoň takouto formou spríjemniť toto sviatočné obdobie  a priniesť im trochu vianočnej atmosféry a pohody. Naši pacienti nie sú jednorazoví pacienti, z povahy svojho ochorenia sa k nám opakovane vracajú, prežívame s nimi najkomplikovanejšie obdobia ich životov, častokrát sa vytvárajú veľmi silné vzťahy. Snažíme sa preto aj kultivovať prostredie, v ktorom sa liečia a estetizovať ho nielen sezónne počas sviatkov, ale i natrvalo, a to umeleckými dielami,“ priblížil tento zámer riaditeľ Národného onkologického ústavu, MUDr. Jozef Dolinský.

Okrem stromčeka totiž zdobí tieto priestory aj 20 veľkoplošných fotografií zo zbierky významného slovenského fotografa Karola Kállaya, ktoré ústavu k týmto Vianociam darovala jeho rodina.