Časopisy SPOLU

Nachádzate sa tu

02/2016

V novom čísle sa dozviete zaujímavosti z otvorenia Centra chirurgie prsníka, ktoré poskytuje najmodernejšie terapeutické postupy vrátane rekonštrukčných plastických operácií. A tiež o tom ako správne komunikovať s onkologickým pacientom v rámci psychologického okienka. „Výzvou je dávať zmysel životu, nie ho hľadať,“ sa o svoje životné skúsenosti delí s čitateľmi primárka paliatívneho oddelenia. Môžete si tiež prečítať inšpiratívny príbeh o pacientke, ktorá sa statočne pasuje s lymfómom. Ten je hlavnou témou aktuálneho vydania. Novinkou je rubrika Píšete nám a zábavná štvorstrana krížoviek.

Ročník 2. | Vydané: september 2016
01/2016

Vo februári 2016 vyšlo druhé číslo časopisu, ktoré pre NOÚ vydáva Združenie priateľov NOÚ. Prináša aktuality, odborné, ale laicky podané informácie z oblasti onkológie, prevencie či inšpiratívne osobné príbehy iných pacientov. Druhé číslo je zamerané na tému kolorektálny karcinóm.

Ročník 2. | Vydané: február 2016
01/2015

V októbri 2015 vyšlo historicky prvé číslo časopisu, ktoré pre NOÚ začalo vydávať Združenie priateľov NOÚ. Je to ďalší komunikačný kanál smerom k pacientom a spôsob, ako im priblížiť nemocnicu, v ktorej sa liečia oni alebo ich blízki. Prináša tiež aktuality, odborné, ale laicky podané informácie z oblasti onkológie, prevencie či inšpiratívne osobné príbehy iných pacientov. Prvé číslo je venované najmä téme karcinóm prsníka.

Ročník 1. | Vydané: október 2015